Zájezdy a exkurze

Biologicko-geologická exkurze kvarty

Biologicko-geologická exkurze kvarty

21.června jsme s kvartou vyrazili v rámci výuky biologie na exkurzi. Počasí na krásnou procházku ze Svinné zpět do Litomyšle bylo ideální. Naše plány nám ale trochu zkomplikovala sice momentálně bezplatná, ale dost nespolehlivá autobusová doprava.

Sekundáni v České národní bance

Sekundáni v České národní bance

Česká národní banka v Praze byla naším hlavním cílem, ale přesto jsme před její návštěvou zvládli ještě navštívit muzeum iluzí. Chvilkový rozchod na Václavském náměstí a hurá do ČNB. Kdo očekával nudnou přednášku, tak se mýlil. Expozice Za měnou nás uchvátila. Byli jsme pozorní posluchači a pohotově jsme odpovídali na otázky paní průvodkyně. Kdo chtěl, mohl si například zkusit zvednout zlatou cihličku, být součástí zasedání bankovní rady a uvažovat o tom, zdali by se mohl stát guvernérem ČNB.

Literární exkurze 2. ročníku – Pražské židovské město a Vyšehrad

Literární exkurze 2. ročníku – Pražské židovské město a Vyšehrad

V polovině června odjel 2. ročník na literární exkurzi do Prahy. Program jsme měli nabitý, ale nakonec se nám vše podařilo stihnout. Návštěvu hlavního města jsme zahájili 2hodinovou komentovanou procházkou po židovském městě. Dozvěděli jsme se vše podstatné o historii, zvycích a životě židů u nás, prošli všechna důležitá místa, prohlídku jsme zakončili ve Španělské synagoze.

Sexta v Hronově a Ratibořicích

Sexta v Hronově a Ratibořicích

Ve středu 8. června se žáci sexty vydali v rámci předmětu českého jazyka na exkurzi do pohádkových Ratibořic, ke kterým neodmyslitelně patří postava babičky. Navštívili jsme zároveň i Hronov, rodné město prozaika, jehož jméno nosí naše gymnázium, Aloise Jiráska.

Návštěva Lékařské fakulty v Hradci Králové

Návštěva Lékařské fakulty v Hradci Králové

Před několika týdny nám byla Lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v Hradci Králové nabídnuta interaktivní prohlídka tamní fakulty. Zájem byl bezesporu velký, na prohlídku se přihlásilo několik studentů ze septimy, třetího ročníku, sexty a druhého ročníku.

Praha – babka měst

Praha – babka měst

Pod tímto titulem se skrývá realizovaná exkurze studentů 6.P do hlavního města Prahy. Uskutečnila se za teploučké středy 15. června. Cesta veřejnými dopravními prostředky proběhla kupodivu hladce, takže jsme absolvovali dlouhou pěší cestu z Hlavního nádraží na Pražský hrad. V jejím průběhu proslovovali studenti připravované referáty k jednotlivým památkám, které jsme potkávali.

Septima na literární exkurzi

Septima na literární exkurzi

V úterý 14. června se septimáni vypravili se svou p. učitelkou třídní a vyučující češtiny na literární exkurzi, jejímž cílem byla Olomouc a nedaleký Svatý Kopeček. Dorazili jsme v hojném počtu, dobře naladěni, i počasí nám přálo.

DOX + Židovské muzeum – kvarta na literární exkurzi

DOX + Židovské muzeum – kvarta na literární exkurzi

Ve středu 1. června jsme se vydali na literární exkurzi do našeho hlavního města, a to konkrétně za současným uměním do Holešovic a poté do čtvrti Josefov, v níž se nachází Židovské muzeum.

Anežský klášter + Vyšehrad – tercie na literární exkurzi

Anežský klášter + Vyšehrad – tercie na literární exkurzi

Naše literární exkurze začala v Anežském klášteře, kde jsme měli domluvený vzdělávací program Tajemství gotiky. Pro mne bylo velice zajímavé dívat se na několik století staré obrazy a poslouchat jejich historii. Obrazy to byly různé, stejně jako techniky, kterými byly vytvořeny. Hlavním motivem středověkých děl je celkově láska k Bohu, kterou každý z umělců ztvárnil trochu jinak.

Skleněné vlákno? Už to chápu!

Skleněné vlákno? Už to chápu!

Je to již taková každoroční tradice, navštívit náš litomyšlský podnik s dlouholetou historií. Letos vyšla řada na nás, studenty septimy a třetího ročníku. V úterý 15. června jsme se proto vydali na vlastní kůži poznat tajemství výroby skleněných vláken do společnosti Saint-Gobain ADFORS. Doprovodem nám nebyl nikdo jiný než naše luxusní chemikářka paní učitelka Kunderová a pan učitel Jetmar, kteří statečně vedli výpravu gymnaziálních chemiků, ale i příznivců humanitních a jiných oborů.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > 31
 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum