Biologicko-geologická exkurze kvarty

Autor: Soňa PospíšilováPublikováno: 30. června 2022Zobrazeno: 296×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, exkurze
Gymnázium Litomyšl
Gymnázium Litomyšl

21.června jsme s kvartou vyrazili v rámci výuky biologie na exkurzi. Počasí na krásnou procházku ze Svinné zpět do Litomyšle bylo ideální. Naše plány nám ale trochu zkomplikovala sice momentálně bezplatná, ale dost nespolehlivá autobusová doprava.

Nakonec jsme se ale autobusu dočkali, a mohli tedy zahájit naše biologicko-geologické pozorování okolí Svinné. První delší zastávka nás čekala na podhledně. Viditelnost nebyla úplně ideální, a tak jsme si o tom, co bychom případně mohli vidět, alespoň popovídali. Zařadili jsme oblast do geomorfologických celků ČR a trochu zopakovali mineralogii a petrologii.

Cestou jsme poznávali rostliny, a tak si udělali malinký náskok pro příští školní rok. Čeká nás totiž poznávání nejhojnějších rostlin ČR. Také jsme narazili na některé bezobratlé živočichy a samozřejmě nesměly chybět horniny. Snažili jsme se určovat jak ty ve volné přírodě, tak ty, z nichž byly postaveny domy a jiné stavby, na které jsme při naší procházce narazili.

Tato exkurze byla pro kvartány takovou malou náplastí za výlet, který se nemohl uskutečnit. Věřím, že se jim naše malé putování líbilo a znalosti, které při něm získali, využijí během kvinty v hodinách botaniky.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum